Voli.PicasaDownloader

Mój kolega Krzysiu prosił mnie już jakiś czas temu, żeby rozwiązać jego drobny problem z Picasą. Chodzi o to, że ma tam wiele albumów ze zdjęciami i nie ma pomysłu w jaki sposób ściągnać je wszystkie na dysk aby utworzyć sobie kopię.

Dzisiaj postanowiłem “zaprzyjaźnić” się z Google API i okazało się, że sprawa nie jest specjalnie skomplikowana. Udało mi się napisać prostą aplikację, której jedynym zadaniem jest zapisanie zdjęć z picasy na lokalny dysk do lokalnego folderu. Aplikacja tworzy subfoldery o nazwach katalogów i tam zapisuj wszystkie zdjęcia.

Pomyślałem sobie, że komuś jeszcze może się to przydać dlatego wrzucam dla wszystkich – miłego używania. Link do aplikacji (acha – ważna rzecz – aplikacja działa pod windows i jest publikowana przez click once – jak nie będzie się chciała zainstalować to spróbujcie IE wtedy zawsze działa).

Oczywiście czekam na opinie – jak zawsze 🙂

2 thoughts on “Voli.PicasaDownloader

  1. Krzyś

    Aplikacja zapisuje niestety za małe zdjęcia. Nie pobiera oryginalnego rozmiaru i zapisuje bez rozszerzenia .jpg Nazwy również zmienia dodając do nich 2012…
    Czekamy na aktualizację 😉

Comments are closed.